Ostatni weekend to starty zawodników MTB Suwałki w Drohiczynie, Mikołajkach i w Warszawie.
6 zawodników MTB Suwałki wzięło udział, w rozegranym w sobotę 23.06 w Drohiczynie, 8 etapie Maratonów Kresowych. Wszyscy startowali na dystansie półmaraton – 30 km.
Bezwietrzna pogoda, twarde podłoże sprzyjały biciu rekordów prędkości. Najlepsi zawodnicy kończyli wyścig ze średnią prędkością ponad 30 km/h a ci słabsi startujący z 4 sektora uzyskiwali średnią około 25 km/h, co w warunkach MTB jest dobrym wynikiem.Na jednym z asfaltowych zjazdów można było bić także rekord prędkości maksymalnej-najodważniejsi przekraczali 50 km/h.
Żeby nie było za łatwo były też trudniejsze fragmenty trasy. Sześciokrotny podjazd pod drohiczyńską Górę Zamkową skutecznie wycisnął pot z zawodników.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Małgorzata Walendzewicz w kategorii Fit K5.
Cieszy postawa młodych zawodników Michała Burby i Mateusza Dembińskiego, którzy wraz ze zdobywanym doświadczeniem poprawiają swoje lokaty na mecie.

Dnia 24 czerwca 2018r. zawodnicy Klubu MTB Suwałki w dziewięcioosobowym składzie wystartowali w zawodach organizowanych przez Milko MTB Mazury w Mikołajkach i był to już 6 Etap MTB Mazury – W Krainie Króla Sielaw.
Miasto Mikołajki to tętniący życiem kurort położony nad brzegami jeziora Mikołajewskie. To idealne miejsce nie tylko dla miłośników żeglarstwa, ale także dla wszystkich którzy chcą aktywnie wypocząć. Trasa wyścigu poprowadzona została po krętych i pofałdowanych szutrach i duktach leśnych, które przecinały się z dynamicznymi i malowniczymi singlami na zboczach jeziora Mikołajewskie i Bełdany.
Wyścig został rozegrany na rundach:
– dystans Pro – 3 rundy – ok. 84km
– dystans Expert – 2 rundy – ok. 56km
– dystans Hobby – 1 runda – ok. 28km
Start i meta zlokalizowane zostały na Placu Wolności w samym centrum Mikołajek.
Na dystansie Expert wystartowało 3 naszych zawodników z których najlepiej spisał się Krzysztof Żebrowski przyjeżdżając na metę 3 open. Do pierwszego zabrakło mu niewiele ponad minutę. Krzysiek coraz bardziej pewnie czuje się w czołówce zawodników tego dystansu i miejmy nadzieję, że zagości w niej już na stałe. W swojej kategorii EM2 stanął na 2 stopniu podium.
Dobrze spisał się powracający do kolarskiej walki w zawodach MTB Paweł Grzyb przyjeżdżając 10 open zajmując 4 miejsce w swojej kategorii EM2.
Nasz dzielny i uśmiechnięty wojownik Antoni Wincza był 49 open i 5 w swojej kategorii EM5.
Na dystansie Hobby jechało 6 naszych zawodników i każdy dał z siebie wszystko, żeby zdobyć jak najlepszą lokatę.
Wśród kobiet najlepiej spisała się Małgorzata Walendzewicz zajmując 2 miejsce na podium w kategorii HK4.
Mirosława Żebrowska po walce z opadającym siodełkiem i zgubieniu bidonu przyjechała na metę 6 w kategorii HK4.
Sylwester Szymański na stałe już zarezerwował 3 miejsce podium w kategorii HM5.
Wojciech Górski, który uwielbia fikołki na trasie przyjechał na metę 10 w kategorii HM4.
Nasz młody zawodnik Jakub Budziński, który coraz lepiej sobie radzi na takich trasach przyjechał 12 open i 4 w kategorii HMJ.
Po raz pierwszy w naszych barwach klubowych wystartował Przemysław Kopko, który zajął dobre 5 miejsce w kategorii HMJ. Czekamy na kolejne starty tego zawodnika.

Również w niedzielę 24.06 1 zawodnik MTB Suwałki Maciej Marcinkowski wziął udział, w rozegranym w Warszawie, kolejnym, etapie Legia MTB Maraton.Wyścig był rozgrywany na 3 kilometrowej pętli, której trasa wytyczona była na kultowej Górze Trzech Szczytów (zwanej Kazurką) oraz terenach wokół niej. Nasz zawodnik zajął 4 miejsce w kategorii M5 na dystansie Mega.

Brawa dla wszystkich naszych dzielnych kolarzy!
Kolejne starty za nami i kolejne przed nami.
Już całkiem niedługo bo w sobotę 30 czerwca czterodniową górską etapówkę rozpoczyna dwoje naszych zawodników. W prestiżowym górskim ściganiu BIKE ADVENTURE na najdłuższym dystansie PRO wystartuje Ania Pietkiewicz i Krzysztof Żebrowski. Trzymajmy mocno za nich kciuki!

Tekst: Maciej Marcinkowski, Mirosława Żebrowska
Foto: Leszek Żebrowski