To był pracowity weekend dla kolarzy MTB Suwałki:

Sobota – 9.06.2018

Niedziela – 10.06.2018

W sobotę 9.06.2018 r. czworo kolarzy Klubu Rowerowego MTB Suwałki wzięło udział w zawodach cyklu Mała Liga XC, które odbyły się w podwarszawskiej Wólce Mlądzkiej.
Typowa techniczna, aczkolwiek szybka trasa XC o długości około 3,5 km przygotowana przez organizatora była areną zmagań kolarzy. Miasteczko usytuowane w lesie przywitało Nas wielkim upałem oraz bardzo suchym podłożem. Zawody przeprowadzone na rundach, Anna Pietkiewicz i Jakub Budziński przejechali 4 rundy, a Krzysztof Żebrowski i Jakub Jeromin 6 okrążeń. Wszyscy szczęśliwie ukończyli wyścig z dobrymi rezultatami.
1. Anna Pietkiewicz – 2 w kategorii Ladies,
2. Jakub Budziński – 1 w kategorii Junior Młodszy,
3. Krzysztof Żebrowski – 4 w kategorii Elita,
4. Jakub Jeromin – 4 w kategorii Junior.
Również w sobotę 9 czerwca nasi podopieczni z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej rywalizowali w mocno obsadzonym wyścigu organizowanym przez szkółkę po sąsiedzku – w Kalinowie.
Frekwencja na wyścigu nie pozostawiała złudzeń, że będzie to łatwa rywalizacja, jednakże nasi chłopcy poradzili sobie znakomicie jak na tak ciężkie warunki temperaturowe i tak silną konkurencję.
Najlepszy z naszej drużyny okazał się Olaf Chmielewski zajmując miejsce tuż za 1 dziesiątką. Po ładnym finiszu ograł on kolejnego z naszych zawodników- Mikołaja Szeligę. Kolejno po Mikołaju wjechali Igor Jaśkiewicz, który to popisał się ładnym wykończeniem wyścigu, oraz Tymek Chmielewski, startujący po raz pierwszy w wyścigu kolarskim. Czarek Pendras nie ukończył rywalizacji ze względu na upadek na pierwszym okrążeniu.

10.06.2018 r. troje członków naszego klubu wybrało zawody w stylu XC. Anna Pietkiewicz, Krzysztof Żebrowski i Jakub Budziński wystartowali w zawodach Cross Country Góra Zamkowa w Bartoszycach. Trasa miała długość około 2 km i poprowadzona była w centrum miasta nad rzeką Łyną. Trasa XC, która zawierała niezbędne elementy tego typu zawodów, czyli rock garden, belki, strome techniczne zjazdy, pętla zawierała niezliczoną ilość podjazdów oraz zakrętów. Wymagająca skupienia i techniki, mocnej nogi na podjazdach oraz umiejętności rozłożenia sił, gdyż kategoria Amator to 8 okrążeń, a PRO 13!
Uzyskane wyniki w Bartoszycach:
Anna Pietkiewicz po zaciętej walce i bezbłędnej jeździe zajęła 1 miejsce wśród Pań,
Panowie po równej jeździe:
Krzysztof Żebrowski – 4 miejsce w kategorii Elita,
Jakub Budziński – 2 miejsce w kategorii Junior Młodszy.

Jazda w Bartoszycach dała bardzo dużo w postaci treningu techniki, która przyda się już za 3 tygodnie na górskim wyścigu etapowym Bike Adventure w Szklarskiej Porębie.

Również w niedzielę 10 czerwca 17 zawodników z MTB Suwałki startowało w kolejnym wyścigu z cyklu Maratony Kresowe, tym razem w Olecku (Mazury Garbate). Olecko debiutowało na szlaku Maratonów Kresowych, a trasa to sporo charakterystycznych dla tych terenów “garbatych” szutrów, ale przeplatanych z fajnymi odcinkami specjalnymi. Był przyjemny strumyk dla ochłody, single, a nawet tajemniczy wiadukt. Około połowa trasy prowadziło przez lasy, więc przy upalnej pogodzie dawały przyjemny cień. Podjazdy były też na ostatnich kilometrach, więc warto było zachować trochę sił na końcówkę.
Na trasie w Olecku bardzo dobrze spisał się Jakub Jeromin, który zajął 3 miejsce w kategorii Junior (25 Open). Należy wspomnieć, że Kuba dzień wcześniej brał udział w zawodach cyklu Mała Liga XC, w których był 4 w swojej kategorii.
Dobrze spisał się również Tadeusz Hrynaszkiewicz, który startując po raz pierwszy w sezonie wywalczył 3 miejsce w kategorii Mężczyźni M5.
Na podium nie zabrakło również Małgorzaty Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii Kobiety Fit K5.

W niedzielę nie zabrakło nas również w Wielkopolsce, Tomek Saczawa reprezentował nasz Klub na Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Żerkowie. Trudny, 28-mio kilometrowy odcinek z wieloma podjazdami i w piachu przejechał w 1 godz. i 19min. Tomek jest bardzo zadowolony ze swego przejazdu.

Tekst: Anna Pietkiewicz, Adam Więcko, Stanisław Kamiński
Foto: Leszek Żebrowski, Marek Kulikowski, Adam Więcko