7 sierpnia odbyła się kolejna edycja cyklu Maratony Kresowe 2022. Tym razem kolarze ścigali się w Puszczy Białowieskiej. Gospodarzem zawodów była Narewka. „Kraina Żubra” oferuje niezwykły puszczański klimat, lecz jest uboga we wzniesienia. Trasa w Narewce jest najszybszą w całym cyklu, a co za tym idzie najniebezpieczniejszą. Przy dużych prędkościach łatwo o błąd, który może skończyć się nieprzyjemnym spotkaniem z puszczańskim podłożem. Z wszystkimi trudnościami i zagrożeniami świetnie poradzili sobie zawodnicy i zawodniczki Klubu Rowerowego MTB Suwałki. Wysoką formę potwierdziły nasze panie. Wystartowało ich pięć i wszystkie wywalczyły miejsca na podium:

  •  Ewelina Gościńska była dekorowana dwukrotnie. Wygrywając swą kategorię wiekową (1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat) wywalczyła również 2 miejsce w klasyfikacji OPEN dystansu Półmaraton.
  • Małgorzata Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT
  • Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat
  • Justyna Balcer – 3 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat
  • Maria Czokajło – 3 miejsce w kategorii Kobiety 40-99 lat

 W męskiej rywalizacji kolejne medale dla MTB Suwałki wywalczyli:

  •  Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a zarazem 3 miejsce w klasyfikacji OPEN.
  • Antoni Wińcza – 2 miejsce w kategorii mężczyźni 50-59 lat
  • Andrzej Bąkała – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69 lat

 Sumując daje to rekordową w tym sezonie liczbę medali – 10 (3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe)

 Na dystansie Fit bardzo udanie zaprezentowali się nasi młodzicy.

Filip Chmielewski, Wiktor Jacewicz, Antoni Kozłowski i Brajan Bogdan w klasyfikacji drużynowej wywalczyli 2 miejsce.

 Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 edycje cyklu Maratonów Kresowych. Wiele się może jeszcze zmienić w czołówkach klasyfikacji generalnych zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Emocji na pewno nie zabraknie. Maratony MTB są bardzo nieprzewidywalne. O końcowym sukcesie decyduje wiele zmiennych, na które staramy się być zawsze przygotowani. Nie jest to proste, ale jak widać dobrze nam to wychodzi. Kolejna okazja by to udowodnić już 28 sierpnia w Supraślu. Zapraszamy.

TEKST: Dariusz Tasior