Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało już tylko kilka dni. Powrót do szkoły jest dobrą okazją by rozpocząć swą przygodę ze sportem. Suwalska Szkółka Kolarska dysponuje wolnymi miejscami dla dzieci z suwalskich szkół podstawowych. Można dołączyć do koleżanek i kolegów regularnie trenujących kolarstwo szosowe oraz górskie. Najlepsi startują już w wyścigach kolarskich w barwach Klubu Rowerowego MTB Suwałki i zdobywają laury. W niedzielę 27 sierpnia w Michałowie odbyły się wyścigi zaliczane do cyklu Maratony Kresowe 2023. Dzieci ze szkół podstawowych ścigały się na dwóch dystansach:

• MINI (9 km) – klasy 1 – 6
  • FIT (20 km) – klasy 7 – 8

Na dystansie Mini swoje pierwsze podium w życiu wywalczył Aleksander Bryliński. Olek zajął 3 miejsce w kategorii M9. Chwilę później znów stał na podium, tym razem w towarzystwie kolegów z drużyny (Michał Dębski, Adrian Pietkiewicz, Igor Gołowczyc i Dawid Gabor). Chłopcy w klasyfikacji drużynowej dystansu Mini zajęli 3 miejsce umacniając się na wysokiej pozycji klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Dystans Fit przyniósł kolejny sukces Wiktora Jacewicza. Wiktor zajął 3 miejsce w kategorii Młodzik. Drużyna, w składzie której ścigali się też Filip Chmielewski i Dawid Czerniawski, zajęła 1 miejsce. Na dwa wyścigi przed końcem sezonu MTB Suwałki zapewniła już sobie wygraną w klasyfikacji generalnej.

Najmłodsi po ukończeniu swych wyścigów mają okazję kibicować dorosłym zawodnikom rywalizującym na dystansie Półmaraton (35 km). W Michałowie na tym dystansie kolarze z Suwałk wywalczyli 3 medale:

• Antoni Wińcza – 1 miejsce w kategorii M60-69
  • Dariusz Tasior – 2 miejsce w kategorii M50-59
  • Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M70+

Listę medalistów uzupełniła startująca na dystansie Fit Hobby:

• Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii K40+

16 września Maratony Kresowe zagoszczą w Wigierskim Parku Narodowym. Miasteczko zawodów rozbije się w Krzywym, a trasy przebiegać będą okolicznymi szlakami turystycznymi, na których nie brakuje stromych podjazdów czy wymagających sekcji technicznych. Będzie to nasz „domowy” wyścig, do którego przygotowujemy się od początku sezonu. Zarówno dorośli jak i dzieci z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej trenują już na trasie. Zapraszamy do dołączenia do nas. Numer telefonu do trenera 889 730 990.

Tekst: Dariusz Tasior