W niedzielę kolarze z Klubu Rowerowego MTB Suwałki rozpoczęli sezon startowy. Pierwszy sprawdzian formy zaowocował sukcesami. Przepiękna, letnia wręcz pogoda przyciągnęła na plaże miejską nad Zalewem Dojlidy w Białymstoku ponad pół tysiąca amatorów ścigania się na rowerach. Umiejscowione tam zostały start i meta pierwszego etapu cyklu Maratony Kresowe 2017. Nasz klub na zawodach reprezentowały 2 zawodniczki i 13 zawodników. Obie panie spotkały się na podium, gdzie zajęły dwa pierwsze miejsca. W kategorii Kobiety K5 zwyciężyła Małgorzata Walendzewicz, zaś druga była Anna Taraszkiewicz. Zawodniczki ścigały się na dystansie Półmaraton o długości 33,5 km. Z dłuższą trasą (Maraton 56 km) zmierzył się z powodzeniem Sylwester Szymański. Nasz zawodnik ukończył rywalizację na 3 miejscu w kategorii Mężczyźni M6. Na kolejne starty naszych kolarzy nie trzeba będzie długo czekać już w najbliższą sobotę będą rywalizować w Giżycku na pierwszy etapie MTB Mazury.
W tym sezonie Klub Rowerowy MTB Suwałki zyskał wsparcie Pizzeria Bar Restaurant „Olszanka” Dziękujemy za wyśmienitą pizzę.
Tekst: Dariusz Tasior