5 zawodników MTB Suwałki wybrało się w długą podróż do Międzyrzeca Podlaskiego (300 km od Suwałk) i Siemiatycz (230 km), gdzie odbyły się 2 kolejne etapy Maratonów Kresowych.
Mimo dość skromnej reprezentacji zajęliśmy proporcjonalnie dużo, bo 5 miejsc medalowych w 2 startach.

Dzień 1 20.04.18 Międzyrzec Podlaski
Zawody odbywały się w rzadko organizowanej dla wyścigów MTB formule jazdy indywidualnej na czas XCT. Na płaskiej, ale bardzo trudnej technicznie trasie i przy silnie wiejącym wietrze medale zdobyli ci, którzy już przyzwyczaili do swoich sukcesów, mianowicie: Małgosia Walendzewicz 1 miejsce w kat.K 5 oraz Andrzej Bąkała 1 miejsce w kat. 6. Miłą niespodzianką jest natomiast wynik Maćka Marcinkowskiego, który po raz pierwszy stanął na pudle w Maratonach Kresowych zajmując 3 miejsce w kat. M 5.

Dzień 2 21.04.18 Siemiatycze
Wszyscy zawodnicy MTB Suwałki startowali na dystansie półmaratonu. Tym razem na trasie było już sporo górek i trudnych technicznie zjazdów przebiegających po mocno ukorzenionym podłożu. Duży wpływ na trudność trasy miało piaszczyste podłoże, które z powodu braku opadów deszczu w ostatnim okresie, skutecznie wymęczyło startujących.
Tradycyjnie na siemiatyckiej trasie była dwukrotna przeprawa przez szeroką na 6-7 m rzeczkę, której nie dało się przebyć suchą nogą.
Na podium stanęli i medale zdobyli niezawodni Małgosia Walendzewicz 1 miejsce w kat. K 5 oraz Andrzej Bąkała 2 miejsce w kat. M 6.

Oprócz wyżej wspomnianych medalistów oba wyścigi ukończyli również Krzysztof Wilczyński i Grzegorz Ślinko.

Tekst: Maciej Marcinkowski