Pogoda w miniony weekend na zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu. Nie zniechęciło to jednak naszych kolarzy do startu w drugiej edycji cyklu „Maratony Kresowe 2017”. Zapis w regulaminie zawodów brzmi jednoznacznie: „Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne”. Kolarze to twardzi ludzie i nie przestraszyli się przenikliwego zimna, porywistego wiatru, deszczu i gradu jakimi przywitał ich Mielnik nad Bugiem. Tuż przed startem Półmaratonu zrobiło się biało za sprawą opadów gradu, a temperatura spadła do około 0 stopni. Grad szybko się rozpuścił tworząc warstwę śliskiego błota. Znacznie podniosło to poziom trudności i tak wymagającej, mocno pofałdowanej , interwałowej trasy, na której nie było ani chwili na złapanie głębszego oddechu.

Najmłodszym zawodnikiem reprezentującym Klub Rowerowy Mtb Suwałki w na zawodach w Mielniku był startujący na dystansie Mini – Mikołaj Szeliga. Zajął on 4 miejsce w kategorii Żak. Mikołaj dzień wcześniej reprezentował Suwalską Szkółkę Kolarską na Wyścigu Szkółek Kolarskich w Płocicznie koło Ełku, gdzie również został sklasyfikowany na 4 pozycji.

Na dystansie Półmaraton (długość 34km) w kategorii Kobiety K5 pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Walendzewicz. Małgosia powtórzyła sukces z Białegostoku, gdzie przed trzema tygodniami również stała na najwyższym stopniu podium.

Do rywalizacji wśród mężczyzn, po rocznej przerwie powrócił Dariusz Tasior. Darek nie zapomniał jak się trzeba ścigać i radzi sobie na trasie coraz lepiej. W Mielniku zajął 5 miejsce w kategorii Mężczyźni M4, z niewielką stratą do podium. Duże postępy poczynił też nasz junior – Jakub Jeromin. Zajął on wysokie 6 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Kuba zbiera coraz więcej doświadczenia i znakomicie odnajduje się w trudnych warunkach. Na 10 pozycji w kategorii Mężczyźni M2 uplasował się Łukasz Kmiecik. To bardzo dobra lokata w jednej z najsilniej obsadzonych kategorii. Mieliśmy też w Mielniku debiutanta. Leszek Staranowicz pierwszy start w barwach MTB Suwałki ukończył na 27 miejscu w kategorii Mężczyźni M3. Zawodników startujący z 4 sektora na ostatnich kilometrach złapała kolejna burza gradowa. Do mety docierali w ekstremalnych warunkach wśród nich byli Maciej Marcinkowski – 39 miejsce w kategorii Mężczyźni M4, oraz Rafał Szerakowski – 42 miejsce w kategorii Mężczyźni M4.

Kolejne zawody z cyklu Maratony Kresowe 2017 już 1 maja w Wasilkowie. Mamy nadzieję, że tym razem pogoda będzie bardziej łaskawa i nasi zawodnicy będą ścigali się w nieco lepszych warunkach.

Tekst: Dariusz Tasior