W sobotę 9 października w Studzienicznej koło Augustowa odbył się finał Maratonów Kresowych 2021. Dla zawodniczek i zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki była to ostatnia szansa by odrobić straty i zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej dystansu Półmaraton. Stawką był największy sukces w historii klubu, więc mobilizacja była wyjątkowa. Na starcie stanęły najlepsze obecnie zawodniczki i zawodnicy reprezentujący Suwałki. Wyścig od początku był bardzo szybki. Nasi zawodnicy przetrzymali wszystkie ataki i od połowy dystansu podyktowali swoje warunki. Od czołówki oderwało się trzech naszych najmłodszych zawodników Mikołaj Szeliga(15 lat), Olaf Chmielewski (16 lat) i Jakub Budziński (19 lat). Dzięki znakomitej współpracy wypracowali ponad półtorej minuty przewagi i wspólnie wjechali na metę. Kibice przecierali oczy ze zdumienia. Tak spektakularnego zwycięstwa jednej drużyny na Maratonach Kresowych jeszcze nie było. Nasi zawodnicy zapisali się na kartach historii całego cyklu. Pokonali 27 kilometrową trasę w 55 minut (średnia prędkość 30km/h). W tej chwili stało się jasne, że nikt nie jest już w stanie odebrać dla MTB Suwałki zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej.

Radość z sukcesu była ogromna. Tym bardziej, że w tym sezonie  konkurencja była mocna i składała się z kilku drużyn  z Białegostoku, oraz Zabłudowa. W sumie w przekroju całego sezonu sklasyfikowano aż 40 drużyn.

Dzięki wspaniałej jeździe nasi trzej czołowi zawodnicy wygrali swe kategorie wiekowe podwajając swój sukces z klasyfikacji OPEN.

• Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Junior Młodszy 15-16 lat.
  • Olaf Chmielewski – 1 miejsce w kategorii Junior 17-18 lat.
  • Jakub Budziński – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  19- 24 lata.

Pozostali też spisali się świetnie. Podczas dekoracji nazwa naszego miasta wybrzmiewała aż 21 razy. Trofea zostały rozdane za wyścig w Augustowie, oraz klasyfikację generalna całego cyklu MK 2021.

• Dariusz Klin – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni  70 +

Najwspanialszą chwilą była dekoracja najlepszych drużyn.

Z trudem pomieściliśmy się na podium, a prezes Klubu Rowerowego MTB Suwałki Stanisław Kamiński z dumą mógł unieść trofeum za 1 miejsce. Było to ukoronowanie całego sezonu, który był dla nas bardzo udany.

W 2022 roku Klub Rowerowy MTB Suwałki będzie obchodził swoje dziesiąte urodziny. Postaramy się by uczcić je kolejnymi sportowymi sukcesami.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodniczkom i zawodnikom reprezentującym nasze barwy w tym roku. Dziękujemy rodzinom, kibicom, działaczom oraz wszystkim sympatykom klubu.