Miniona sobota, 10 października, okazała się niezwykle owocna dla zawodników Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Wszystko za sprawą zawodów kolarskich MTB z cyklu „Maratony Kresowe”, które odbyły się w Augustowie. Na linii startu pod Sanktuarium w Studzienicznej stanęło ponad 60 zawodników w kategorii Mikro i Mini. Wśród nich pojawiło się 14 reprezentantów Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody, które okazały się również pierwszym sukcesem.

Pomimo krótkiego okresu przygotowawczego, zawodnicy Suwalskiej Szkółki Kolarskiej wykazali się ogromną wolą walki i stanęli na podium:

  • 1 miejsce w kategorii Mikro zajął Łukasz Piś
  • 2 miejsce w kategorii Mikro zajął Michał Piś
  • 3 miejsce w kategorii Mini zajęła Liliana Mironowicz

Laureaci swój sukces zawdzięczają ciężkiej pracy, wytrwałości, a przede wszystkim treningom. Podziękowania należą się również sklepowi Góra Rowerska, który serwisuje rowery młodych sportowców. 

Od września treningi Suwalskiej Szkółki Kolarskiej odbywają się trzy razy w tygodniu. W poniedziałki organizowany jest trening funkcjonalny na hali. W środę zawodnicy dbają o wydolność organizmu pływając i bawiąc się w wodzie podczas zajęć na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Natomiast w piątki trenowana jest jazda na rowerze. Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady ruchu drogowego, zasady jazdy w grupie, przewidywania niebezpieczeństw na drodze oraz techniki jazdy w trudnym terenie. Jeśli pogoda nie sprzyja treningom na świeżym powietrzu, to odbywają się one na stadionie lekkoatletycznym – pod dachem lub na hali.

Możliwość spotkań i treningów Suwalska Szkółka Kolarska zawdzięcza swoim patronom, którymi są Polski Związek Kolarski i Prezydent Miasta Suwałk. Szczególne podziękowania należą się także Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Suwałkach, który udostępnia młodzieży swoje obiekty.

Szkółka wciąż zaprasza na zajęcia wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę rowerową. W planach jest utworzenie nowych grup – dla dzieci młodszych (od 4 roku życia do 6) i starszych (od 14 roku życia do 20)  .

Jednak droga do sukcesu to nie tylko talent, treningi, praca nad sobą, ale także odpowiedni sprzęt i stroje sportowe. Dlatego do współpracy zachęcamy również suwalskie firmy, które chciałyby wspomóc funkcjonowanie Suwalskiej Szkółki Kolarskiej i rozwój młodych sportowców. Każda pomoc będzie szansą na sukces.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Bełdyga