Wyprawy na Lubelszczyznę są stałym punktem w kalendarzu startowym zawodników z Klubu Rowerowego MTB Suwałki. Mimo znacznej odległości dzielącej Suwałki od Chełma, gdzie w niedzielę 16 sierpnia odbyły się zawody zaliczane do Pucharu Polski w Maratonach MTB, na liście startowej nie mogło zabraknąć kolarzy reprezentujących nasz region. Jak co roku maraton w Chełmie był etapem cyklu Maratonów Kresowych. Organizatorzy przygotowali trudną, techniczną, trasę z wieloma podjazdami i szybkimi zjazdami. Nawet najmłodsi adepci kolarstwa startujący na dystansie MINI musieli poradzić sobie ze stromiznami sięgającymi 10%, a na finiszu podobnie jak dorośli zmierzyć się z kilkusetmetrowym finałowym podjazdem. Emocji nie brakowało. Szczególnie za sprawą dzielnie walczących naszych reprezentantów. Swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu Maratonów Kresowych zanotował dziesięcioletni Maciej Tasior wygrywając kategorię Dzieci Chłopcy. Jego rówieśnik i kolega z drużyny Mateusz Wawrzyn zajął 3 miejsce. Trochę starszy Michał Tasior był 2 w kategorii Żak, zaś Lena Szostak zajęła 4 lokatę w kategorii Żaczka. Wspólnie nasi najmłodsi wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Podczas dekoracji dumnie prezentowali zdobyte trofea w postaci „ Duchów Bieluchów”. Szczęśliwi, z błyskiem w oczach, przy gorącym aplauzie kibiców w klubowych koszulkach z napisem SUWAŁKI byli żywą reklamą naszego miasta i regionu.

Ich trochę starsi koledzy z kategorii Junior zmierzyli się w Chełmie z trasą półmaratonu o długości 30 km. Ich występy również były bardzo udane. Piotr Wasilewski zajął wyśmienite 2 miejsce. Tuż za podium na 4 lokacie uplasował się Krzysztof Żebrowski, natomiast Mateusz Wasilewski był 7.

Kolejne sukcesy na dystansie półmaratonu były już dziełem dorosłych zawodników MTB Suwałki. Klaudia Ostrowska zwyciężyła w kategorii Kobiety Fit, zajmując zarazem 3 miejsce w klasyfikacji Kobiety Open. Dariusz Tasior wywalczył 2 miejsce w kategorii Master. Niezawodny Dariusz Klin był 3 w kategorii Super Weteran. Warto też odnotować 4 miejsce Małgorzaty Walendzewicz, oraz 5 lokatę wracającego do startów po przerwie Krzysztofa Stankiewicza.

Podsumowując wyjazd do Chełma możemy zaliczyć go do bardzo udanych, Tradycyjnie już rywalizacja na trudnych chełmskich trasach przyniosła nam wiele cennych wyników. Szczególnie cieszy postawa najmłodszych zawodników. Wyjazd dzieci i młodzieży na zawody w Chełmie był współfinansowany z budżetu Miasta Suwałki. Postawa naszych kolarzy jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Województwa Podlaskiego w Maratonach MTB. Na te zawody zapraszamy w niedzielę 30 sierpnia do Puńska.