Trzeci etap Maratonów Kresowych odbył się 8 maja w Wasilkowie. To miasto jest stałym punktem na mapie cyklu. Zawody odbyły się tam już po raz dziewiąty. Atutem Wasilkowa jak zwykle okazała się atrakcyjna trasa. Ma dystansie Półmaraton o długości 35 km uzbierało się aż 430 metrów przewyższeń. Trasa w dużej części przebiegała leśnymi ścieżkami Puszczy Knyszyńskiej, gdzie na amatorów ścigania się na rowerach MTB czekały strome podjazdy i szybkie zjazdy. Klub Rowerowy MTB Suwałki w Wasilkowie reprezentowany był przez 3 zawodniczki i 17 zawodników.

 Indywidualnie najlepiej spisał się Mikołaj Szeliga, który powtórzył sukces sprzed tygodnia i wygrał na dystansie Półmaraton w klasyfikacji OPEN, a zarazem swoją kategorię wiekową. Nasz szesnastoletni zawodnik coraz śmielej zgłasza swoje aspiracje do wygrania klasyfikacji generalnej w tym sezonie. I otwarcie mówi, że to jeden z jego głównych celów na ten rok.

Sukces z Tykocina powtórzyła również szesnastoletnia Zofia Rowińska zajmując 2 miejsce w klasyfikacji OPEN, a zarazem 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat. Forma Zosi jest coraz lepsza. Rozpoczęła przygotowania do sezonu z małym opóźnieniem, ale jak widać bardzo szybko osiągnęła wysoki poziom.

Szczęśliwa z Wasilkowa wróciła również Ewelina Gościńska która zwyciężyła w kategorii Kobiety 30-39 lat. Jest to debiutancki sezon Eweliny na dystansie Półmaraton. Do brązu i srebra dorzuciła złoto udowadniając, że wyśmienicie przygotowała się do tego sezonu.

Brązowy medal na dystansie Fit zdobyła Małgorzata Walendzewicz. Każdy dotychczasowy start w tym sezonie Gosia kończyła na „pudle”. Konkurując z coraz to większą liczbą rywalek ciągle należy do ścisłej czołówki.

Klasyfikacje drużynowe przyniosły nam kolejne sukcesy.

Dystans Półmaraton, drużyna w składzie:

  • Mikołaj Szeliga, Zofia Rowińska, Ewelina Gościńska i Marcin Gościński – 1 miejsce.

Dystans Fit, drużyna w składzie:

  • Krystian Prawdzik, Filip Chmielewski, Antoni Kozłowski i Małgorzata Walendzewicz – 3 miejsce.    

Sezon dopiero się rozkręca, a worek z medalami Klubu Rowerowego MTB Suwałki jest coraz cięższy. Szansa na kolejne sukcesy już 28 maja. Tym razem gospodarzem czwartego etapu Maratonów Kresowych będzie Augustów. Na trasach w Puszczy Augustowskiej czujemy się jak w domu, więc jazda będzie czystą przyjemnością. Zapraszamy wszystkich do kibicowania.

Tekst: Dariusz Tasior