Wakacje trwają, ale nie dla zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki.
W ostatni weekend braliśmy udział w dwóch wyścigach rozgrywanych w cyklach Maratony Krasowe oraz Mazury MTB.

Cykl Maratony Kresowe – Supraśl 19.08.18
Organizatorzy zapowiadali „4” w sześciostopniowej skali trudności trasy. Wszyscy startujący potwierdzili dużą trudność trasy, a według niektórych był to najtrudniejszy etap spośród dotychczasowych 12 w tegorocznej edycji Maratonów Kresowych. Supraskie Wzgórza Krzemienne, głównie tam przebiegała trasa, stają się kultowymi dla podlaskich kolarzy MTB.
MTB Suwałki był reprezentowany przez 15 zawodników.
Na podium stanęły tylko panie:

  • Małgorzata Walendzewicz I miejsce w kat.fit K5 dystans półmaraton
  • Anna Taraszkiewicz II miejsce w kat.fit K5 dystans półmaraton

Po raz kolejny o pudło otarł się w kategorii junior Jakub Jeromin. Tym razem do upragnionego medalu zabrakło tylko 5 sekund.
Blisko brązowego medalu w kategorii M5 był też, powracający do regularnych startów, Tadeusz Hrynaszkiewicz-zabrakło 30 sekund.
Cieszy coraz lepsza forma Stanisława Kamińskiego 6 miejsce w kat. M5 a dobra postawa zaowocowała awansem do 3 sektora startowego.
Dobą formę zaprezentował młodszy z braci Wasilewskich, Mateusz-5 miejsce w mocno obsadzonej kategorii junior.

Cykl Mazury MTB – Węgorzewo 19.08.18
Po prawie miesięcznej przerwie odbył się 9 etap Milko Mazury MTB – Wyzwanie Mamerta w Węgorzewie. Zarówno pogoda, jak i frekwencja przedstawicieli Naszego Klubu dopisała.
Jedna z najszybszych tras całego cyklu (średnia prędkość dystansu expert to około 28 km/h!) poprowadzona przez mazurskie tereny nad jeziorem Mamry zaskoczyła nie jednego kolarza. Na trasie było sporo błota, po którym koła roweru ślizgały się jak na lodowisku, było to urozmaicenie dla stosunkowo płaskiego terenu. Nasi kolarze spisali się znakomicie! Dystans EXPERT o długości 50 km ukończyło 5 zawodników, natomiast HOBBY, czyli jedną rundę liczącą 25 km ukończyło 4 kolarzy.

EXPERT
1. Krzysztof Żebrowski – 2 miejsce OPEN i 2 w kategorii
2. Paweł Grzyb – 12 OPEN i 4 w kategorii
3. Antoni Wincza- 5 miejsce w kategorii
4. Klaudia Ostrowska – 1 OPEN i 1 w kategorii
5. Anna Pietkiewicz – 3 miejsce w kategorii

HOBBY
1. Jakub Budziński – 5 OPEN i 2 miejsce w kategorii
2. Przemysław Kopko – 17 OPEN i 5 w kategorii
3. Sylwester Szymański – 20 OPEN i 2 w kategorii
4. Mirosława Żebrowska – 6 w kategorii

W tzw. międzyczasie dwóch zawodników MTB Suwałki wystartowało i ukończyło 4 etapowy wyścig Gwiazda Północy. W zawodach rozgrywanych na trasach wytyczonych pośród jezior Pojezierza Ełckiego ścigali się Krzysiek Wilczyński (9 miejsce w kat. M4) oraz Grzesiek Ślinko (14 miejsce w kat.M4)

Dwa cykle zawodów MTB 2018 powoli zmierzją do końca. Kolejny etap Maratonów Kresowych już 19 sierpnia w Mielniku, a 10 etap cyklu Mazury MTB w Krutyni 02.09.2018. Natomiast 9 września zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa z Suwałk do startu lub kibicowania w wyścigu z cyklu Maratonów Kresowych, którego start i meta zlokalizowane będą w Wigierskim Parku Narodowym.

Tekst: Maciej Marcinkowski, Anna Pietkiewicz
Foto: Leszek Żebrowski, Maratony Kresowe, Mazury MTB