Knyszyn – miasto w Powiecie Monieckim o bogatej historii zwane „Królewskim Grodem” Upodobał je sobie król Zygmunt II August, który często tu wypoczywał. 10 maja Knyszyn zapisał się także w historii Maratonów Kresowych. Amatorki i amatorzy maratonów rowerowych z Polski, Litwy i Białorusi opanowali na kilka godzin Stadion Miejski oraz trasę wytyczoną w Puszczy Knyszyńskiej. W sumie organizatorzy naliczyli 450 osób, dla których przygotowano tradycyjnie 3 dystanse: Mini – 8 km, Półmaraton – 34 km, Maraton – 66 km.
Klub Rowerowy MTB Suwałki reprezentowało w Knyszynie 21 osób. Na dystansie Mini wystartowali bracia Michał i Maciek Tasior. Obaj osiągnęli najlepsze wyniki w tym sezonie. Michał Tasior po świetnym finiszu wygrał kategorię Żak, zaś Maciek Tasior był 3 w kategorii Dzieci Chłopcy. Forma naszych najmłodszych zawodników wraz z upływem sezonu wyraźnie idzie w górę.

Na kolejne sukcesy nie musieliśmy długo czekać. Po podaniu przez organizatorów rezultatów dystansu Półmaraton pozycje medalowe przy swych nazwiskach zanotowali:
Małgorzata Walendzewicz – 3 miejsce w kategorii Kobiety Super Fit. Nasza ambitna zawodniczka po raz pierwszy wywalczyła podium na Maratonach Kresowych. Stały progres w uzyskiwanych przez Małgosię wynikach dobrze rokuje na przyszłość.
Tadeusz Hrynaszkiewicz – 2 miejsce w kategorii Super Master. Tadeusz we wszystkich startach w tym sezonie zajmował medalowe pozycje. Po dwóch brązowych medalach tym razem wywalczył srebro. Wierzymy, ze jeszcze w tym sezonie zobaczymy go na najwyższym stopniu podium.
Dariusz Klin – 1 miejsce w Kategorii Super Weteran. Darek to nasz najstarszy zawodnik. Wspaniały człowiek i dobry kolega, który wnosi do drużyny wiele ciepła i radości. Jest też prawdziwym sportowcem i na trasie pozostawia w tyle wielu młodszych zawodników.

Po trzech edycjach tegorocznego cyklu Maratonów Kresowych zauważalny jest wzrost poziomu sportowego zawodników. Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych i na wszystkich dystansach jest wyrównana i coraz trudniej jest walczyć o czołowe pozycje. Na listach startowych pojawiają się nazwiska silnych zawodników z Białorusi i Litwy oraz tradycyjnie byłych kolarzy, którzy na „sportowej emeryturze” nadal reprezentują wysoki poziom sportowy. Ten sezon dla zawodników MTB Suwałki będzie trudny. Przed nami nowe wyzwania, którym postaramy się sprostać. Woli walki i zaangażowania na pewno nam nie zabraknie. Udowodnimy to już za dwa tygodnie w Siemiatyczach na Mistrzostwach Województwa w Jeździe na Czas MTB, oraz na wyścigu pościgowym w Mielniku. Relację z tych zawodów znajdziecie oczywiście na naszej stronie.