Są jeszcze na Podlasiu miejsca mało znane, ciche, spokojne, zagubione wśród lasów. Daleko na wschodzie tuż przy granicy z Białorusią leży Narewka. Od kilku lat pasjonatom kolarstwa ta miejscowość kojarzy się z cyklem Maratonów Kresowych. Rozgrywane tam zawody mają niepowtarzalny klimat. Mimo braku wzniesień w okolicy, pokonanie trasy daje kolarzom dużo frajdy, przede wszystkim za sprawą walorów przyrodniczych. W tym roku cała trasa wytyczona została po Puszczy Białowieskiej. Zawodnicy przejeżdżali przez rezerwaty przyrody, które słyną z ostoi żubrów. W takie miejsca wraca się z przyjemnością, stąd też do Narewki wybrała się liczna grupa zawodniczek i zawodników z Klubu Rowerowego MTB Suwałki. Mieliśmy swych reprezentantów na wszystkich dystansach i w wielu kategoriach wiekowych. Rewelacyjnie w Narewce zaprezentował się Michał Tasior. Nasz dwunastolatek klasyfikowany w kategorii Żak wygrał dystans MINI uzyskują średnią prędkość przejazdu 30 km/h. W kategorii „Dzieci Chłopcy” trzecie miejsce wywalczył Maciek Tasior. Młodszy z braci ma dopiero dziewięć lat, lecz szybko zbiera kolarskie doświadczenie i notuje coraz lepsze wyniki.

Na dystansie Półmaratonu po raz czwarty w tym sezonie na podium wspięła się Małgorzata Walendzewicz. Małgosia była trzecia w kategorii Kobiety Super Fit. Wśród mężczyzn 2 miejsce w kategorii Super Weteran zajął niezawodny Dariusz Klin. Darek wrócił na trasy po kilkutygodniowej przerwie, jak się jednak okazało, nic ze swej formy nie stracił.

Klaudia Ostrowska, dominująca w tym sezonie na dystansie Półmaratonu, w Narewce postanowiła spróbować swych sił na dwukrotnie dłuższej trasie. Nasza zawodniczka świetnie sobie poradziła z tym wyzwaniem zajmując 3 miejsce w kategorii „Kobiety Fit” W klasyfikacji Open była o jedno miejsce niżej na czwartej lokacie. W Narewce 4 polubiła naszych zawodników. Tę nielubianą przez zawodników lokatę zajęli też: Sylwester Szymański – kategoria Super Master – dystans Maraton Wasilewski Piotr – kategoria Junior – – dystans Półmaraton

Za dwa tygodnie czeka nas wyprawa do Chełma gdzie rozegrany zostanie kolejny etap Maratonów Kresowych. Tym razem zaliczany on będzie do Pucharu Polski w Maratonach MTB. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Suwałki reprezentować nas tam będzie spora grupa najmłodszych adeptów kolarstwa. Trzymajcie za nas kciuki.