Ostatni weekend na Podlasiu upłynął pod znakiem wyjątkowych upałów. Temperatury sięgające 35 stopni nie zachęcały do aktywności fizycznej. Kalendarz Maratonów Kresowych na niedzielę przewidywał zawody w Sejnach i mimo żaru lejącego się z nieba, frekwencja nie była niższa niż w poprzednich edycjach. Po raz drugi „Pogranicze z Gaładusią” był jednym z ciekawszych i znakomicie zorganizowanych maratonów. Trasa ze startem i metą w Sejnach została wytyczona wokół jeziora Gaładuś i po części przebiegała przez terytorium Litwy. Dystans Maraton liczył 78 km, Półmaraton 42 km, zaś Mini 11 km. Pokonanie takich odległości od wszystkich startujących wymagało odpowiedniego rozłożenia sił i odpowiedniego nawadniania się.
Wyśmienicie przygotowała się i poradziła sobie na trasie Klaudia Ostrowska. Już po raz 4 w tym sezonie była bezkonkurencyjna wśród kobiet na dystansie Półmaratonu. Dzięki świetnej jeździe wygrała z dużą przewagą w Klasyfikacji Kobiety OPEN jak i Kobiety Fit. Po raz kolejny na podium zameldowała się też Małgorzata Walendzewicz, zajmując 3 lokatę w kategorii Kobiety Super Fit. W tej samej kategorii czwarta była Anna Taraszkiewicz. Gratulujemy naszym paniom i życzymy powodzenia w kolejnych startach.
W męskiej rywalizacji na dystansie Półmaraton po raz pierwszy podium wywalczył Piotr Wasilewski. Piotrek notując dużą progresję zajął 3 miejsce w silnie obsadzonej kategorii Junior. Dla odmiany Dariusz Klin stawał na podium już wiele razy. Nie inaczej było i w Sejnach gdzie zajął 2 miejsce w kategorii Super Weteran. Niewiele do podium zabrakło dla Eugeniusza Wawrzyna, który uplasował się na 4 pozycji w kategorii MK Weteran.
Upał nie przeszkodził też naszym najmłodszym zawodnikom startującym na dystansie MINI. Trasa jaką mieli do pokonania była stosunkowo długa jak i wymagająca technicznie. W kategorii Żak 2 miejsce zajął Michał Tasior . Jego młodszy barat Maciej Tasior był 3 w kategorii Dzieci Chłopcy. W tej samej kategorii 5 był Mateusz Wawrzyn, zaś Rafał Wawrzyn wywalczył 3 miejsce w kategorii Dzieci Młodsze Chłopcy. Wśród dziewczynek 5 w kategorii Żaczka była Lena Szostak.
Przed startem głównych dystansów rozegrany został wyścig MIKRO dedykowany przedszkolakom. I tu również medal przypadł zawodnikowi MTB Suwałki. Brązowy medal odebrał czteroletni Mateusz Bobrowski.
Wyścigowy początek wakacji był dla zawodniczek i zawodników z Klubu Rowerowego MTB Suwałki bardzo udany. Obok pewnych punktów naszej drużyny pojawiają się nowe osoby, które coraz lepiej odnajdują się na trasie i notują coraz lepsze wyniki. Cieszy również dobry występ naszych najmłodszych kolarzy. W czasie wakacji będą mieli więcej czasu na treningi, których efekty miejmy nadzieję zobaczymy podczas kolejnych startów.