Wasilków 1.05.2013

Długo czekaliśmy na ten dzień i solidnie się do niego przygotowywaliśmy. Gdy nadszedł, ubrani w klubowe koszulki stanęliśmy wśród ponad 500 innych rowerzystów, na starcie pierwszego w tym roku Maratonu Kresowego. Każdy z nas chciał poczuć ducha sportowej rywalizacji i przeżyć wspaniałą rowerową przygodę. Nasze oczekiwania się spełniły. Był to bardzo udany debiut drużyny MTB Suwałki. Jako że byliśmy jedną z najliczniejszych ekip startujących w maratonie (23 osoby), nasze koszulki często przewijały się w tłumie kolarzy z całej wschodniej Polski. Nie zabrakło ich również na podium. W sumie zdobyliśmy 4 drugie miejsca i 2 trzecie.
Najbliżej zwycięstwa była Iwona Tasior, która przegrała zwycięstwo w kategorii Kobiety Fit o niecałe 20 sekund. Wielką zaś, ale ciężko wywalczoną niespodzianką, było trzecie miejsce Zuzanny Andruczyk w kategorii Kobiety Sport. Obie panie startowały na dystansie Półmaraton (32 km). Mieliśmy też zawodników na dystansie Mini deklarowanym najmłodszym adeptom kolarstwa. W kategorii wiekowej Dzieci (do lat 10) drugie miejsce zajął Michał Tasior. Bardzo dobrą formą błysnął już na początku sezonu Paweł Grzyb. Nasz zawodnik startujący na dystansie Półmaraton zajął w klasyfikacji generalnej wysokie 6 miejsce, co dało mu w swojej kategorii wiekowej (Elita) miejsce drugie. W wyśmienitej dyspozycji jest też Sylwester Szymański. W kategorii Super Master uplasował się na drugiej pozycji przedłużając serię sukcesów rozpoczętą w ubiegłym sezonie. Wśród najstarszych zawodników (kategoria Super Weteran) trzecią pozycję wywalczył niezniszczalny Dariusz Klin. Na trudnej trasie w Wasilkowie jest to niewątpliwie osiągnięcie godne podziwu.

WYNIKI MARATON v.2.0

WYNIKI PÓŁMARATON v.2.

WYNIKI MINI v.2.

Organizatorzy uhonorowali również najstarszego zawodnika (70 lat)biorącego udział w maratonie. Okazał się nim pan Jerzy Broc, który startował w barwach MTB Suwałki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Maratonu Kresowego w Wasilkowie. Dziękujemy za sportową rywalizację i wspaniałą atmosferę, którą potrafią stworzyć setki ludzi połączonych wspólną pasją.