Coraz częściej Polacy rezygnują z wypoczynku przy przysłowiowym grilu i długi majowy weekend poświęcają aktywności fizycznej. Tendencja ta nie uszła uwadze organizatorów przeróżnych imprez sportowych. Nie brakuje wśród nich wyścigów kolarskich. Kolarze z Klubu Rowerowego MTB Suwałki nie zwykli opuszczać takich zawodów organizowanych w naszym regionie, dlatego też tegoroczna „majówka” była dla nich bardzo pracowita. Znalazły się osoby, które przez trzy dni codziennie ścigały się zajmując wysokie miejsca w klasyfikacjach.
1 maja aż 27 osób reprezentujących MTB Suwałki wystartowało w drugiej tegorocznej edycji Maratonów Kresowych. Tym razem kolarzy gościł Wasilków. Na trasie wyznaczonej w Puszczy Knyszyńskiej nasi zawodnicy rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Groźnemu wypadkowi uległ Zenon Malinowski. Po badaniach w białostockim szpitalu okazało się, że nasz zawodnik ma kilka złamań i na jakiś czas będzie musiał rozstać się z rowerem. Życzymy Zenkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Również Paweł Grzyb uczestniczył w kraksie. Na szczęście jego obrażenia okazały się nie groźne. Paweł zdołał ukończyć zawody i zająć 2 miejsce w kategorii Orlik na dystansie Półmaratonu. Do udanych start w Wasilkowie zaliczyć mogą Andrzej Wiśniewski – drugi w kategorii Master, oraz Tadeusz Hrynaszkiewicz – trzeci w kategorii Super Master. Na dystansie Mini kolejne podium wywalczył Michał Tasior zajmując drugie miejsce w kategorii Żak.
2 maja w miejscowości Studzieniczna koło Augustowa miało miejsce uroczyste otwarcie Szlaku Orła Białego. Jednym z punktów imprezy zorganizowanej przez Nadleśnictwo Augustów był wyścig kolarski. Dzieci miały do pokonania trasę o długości 5 km, zaś młodzież i dorośli ścigali się na ponad 10 km dystansie. W wyścigu bardzo dobrze poradzili sobie kolarze z MTB Suwałki . W rywalizacji dorosłych zwyciężył Paweł Grzyb wśród młodzieży najlepszym okazał się Krzysztof Żebrowski W wyścigu dedykowanym dla dzieci drugie miejsce wywalczył Michał Tasior.
Nasi zawodnicy nie mieli dużo czasu na odpoczynek. W niedzielę 3 maja czekała na nich trudna trasa z podjazdami pod Górę Jesionową. Tradycyjnie już Wosir Szelment gościł kolejną edycję Mistrzostw Polski Amatorów w Kolarstwie Górskim Family Cup. Zawody miały rangę Mistrzostw Województwa Podlaskiego Amatorów. Nasi zawodnicy zdominowali rywalizację w większości kategorii wiekowych i aż 15 razy wskakiwali na podium.
Oto pełna lista:
Kategoria A/M Tasior Maciej – 1 miejsce
Kategoria B/M Tasior Michał – 1 miejsce – zawodnik z licencją Szkol.
Kategoria C/K Andruczyk Zuzia – 1 miejsce
Kategoria C/M Wasilewski Bartosz – 1 miejsce
Kategoria D/M Wasilewski Mateusz – 1 miejsce
Kategoria E/K Walendzewicz Małgorzata – 1 miejsce (zwyciężyła również w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego)
Tasior Iwona – 2 miejsce
Kategoria E/M Wasilewski Piotr – 1 miejsce
Kategoria F/M Grzyb Paweł – 1 miejsce
Kategoria H/M Tasior Dariusz – 1 miejsce
Wasilewski Leszek – 3 miejsce
Kategoria I/M Szamański Sylwester – 1 miejsce
Bąkała Andrzej -2 miejsce
Kamiński Stanisław – 3 miejsce

Klasyfikacja rodzinna Maciej i Dariusz Tasior – 1 miejsce

Budząca się do życia przyroda zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wiosną kolarstwo staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Areną zmagań zawodników majowy weekend był przepiękne zakątki Puszczy Knyszyńskiej Puszczy Augustowskiej czy „okryta” świeżą zielenią, malownicza Góra Jesionowa. Rywalizacja sportowa jest niewątpliwie ważna, ale w takich okolicznościach schodzi ona niejednokrotnie na drugi plan. Leśne ścieżki przez chwilę zamieniają się w barwne kolarskie „pociągi” a ci najmłodsi i ci trochę starsi zmęczeni, ale jakże szczęśliwi docierają do mety z uśmiechem na twarzy. Majowy grafik startów kolarzy z MTB Suwałki przewiduje jeszcze kilka startów. Kolejny już w niedzielę 10 maja w Knyszynie. Chętnych do przeżycia wspaniałej rowerowej przygody zapraszamy do wspólnego startu.