Tradycyjnie już początek maja to pracowity okres dla zawodniczek i zawodników MTB Suwałki. W tym roku na pierwszomajowy wyścig, zaliczany do cyklu Maratony Kresowe, zaprosił Tykocin. Start i meta  poszczególnych dystansów zlokalizowane zostały w samym centrum tego bardzo atrakcyjnego turystycznie miasta. Trasa zaś przebiegała przez Obszar Chroniony Krajobrazu Doliny Narwi i była niezwykle malownicza, co w połączeniu z piękną pogodą, zaowocowało bardzo udanymi zawodami. Wpisują się w nie znakomite wyniki sportowe reprezentantek i reprezentantów MTB Suwałki.  W rywalizacji indywidualnej wywalczyliśmy 8 medali (2 złote, 5 srebrnych, 1 brązowy):

• Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w klasyfikacji OPEN, a zarazem 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat. Mikołaj zdeklasował wręcz rywali na dystansie Półmaraton. Na mecie zameldował się z przewagą prawie 3 minut zostawiając za plecami ponad 200 rywali.
  • Zofia Rowińska –  2 miejsce w klasyfikacji OPEN KOBIETY, a zarazem  2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat
  • Ewelina Gościńska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat
  • Małgorzata Walendzewicz 2 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT.
  • Maria Czokajło – 3 miejsce w kategorii Kobiety 40-99 lat
  • Dariusz Tasior – 2 miejsce w kategorii mężczyźni 40-49 lat

Znakomite wyniki drużynowe przełożyły się na zwycięstwo MTB Suwałki w klasyfikacji drużynowej na dystansie Półmaraton.

Punkty dla drużyny wywalczyli:

• Mikołaj Szeliga
  • Zofia Rowińska
  • Marcin Gościński
  • Dariusz Tasior

Sukcesem zakończył się też start naszych najmłodszych zawodników na Dystansie FIT.

Krystian Prawdzik, Filip Chmielewski, Wiktor Jacewicz wywalczyli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dawid Dziemiach, który jako jedyny startował na dystansie MINI, zajął 11 miejsce w kategorii Żak.

Po zawodach w Tykocinie nie było czasu na odpoczynek. Po raz pierwszy w historii Klubu Rowerowego MTB Suwałki wystawiliśmy reprezentację na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Szosowym. (Wyścig ze startu wspólnego.) Jak dotąd ścigaliśmy się w terenie na różnego rodzaju zawodach w kolarstwie górskim. W debiucie na szosie nie spodziewaliśmy się sukcesów nastawiając się raczej na zbieranie doświadczeń. Wyścig miał formułę otwartą.  Do Kuleszy Kościelnych zjechały drużyny z Podlasia, Mazowsza, Warmii oraz Mazur. Konkurencja była silna. Tym większe brawa należą się naszym zawodniczkom:

Zofia Rowińska została Mistrzynią Województwa Podlaskiego 2022 w kolarstwie szosowym (kategoria JUNIORKA), a  Ewelina Gościńska została I Wicemistrzynią wśród amatorek.

Szansą na przedłużenie pasma sukcesów naszych kolarek i kolarzy będą kolejne zawody cyklu Maratony Kresowe które odbędą się już w najbliższą niedzielę 8 maja w Wasilkowie.