Finał cyklu Milko Mazury MTB odbył się 30 września 2018 r. w Szymanach,  etap 12 miał rangę Mistrzostw Polski w Maratonie MTB kat. Masters i Cyklosport PZKol 2018. Miasteczko wyścigu zostało zlokalizowane przy terminalu  Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury. Suwalscy kolarze stanęli na starcie bardzo zmotywowani w walce o ostatnie punkty do klasyfikacji generalnej, gdyż nie wszystkie lokaty były jeszcze pewne. Organizator wyznaczył dość wyczerpującą trasę w szczególności ze względu na jej długość, a bardzo silny wiatr zwiększył skalę trudności co najmniej o jeden stopień. Singletracki poprowadzone w Szczytno MTB Trails urozmaiciły natomiast jazdę. Dystans HOBBY jadąc jedną pętlę pokonywał około 37 km, dystans EXPERT jechał aż 75 km!

Wszyscy zawodnicy Klubu Rowerowego MTB Suwałki szczęśliwie ukończyli wyścig i 6 razy stanęli na podium. Poniżej wyniki wyścigu w Szymanach:

Dystans HOBBY:

1. Sylwester Szymański – 2 w kategorii HM5,
  2. Jakub Budziński – 3 open, 1 w kategorii HMJ,
  3. Przemysław Kopko – 6 w kategorii HMJ,
  4. Mirosława Żebrowska – 6 w kategorii HK6,
  5. Tomasz Modzolewski – 15 w kategorii HM3.

Dystans EXPERT:

1. Krzysztof Żebrowski – 5 open, 2 w kategorii EM2,
  2. Paweł Grzyb – 3 w kategorii EM2,
  3. Anna Pietkiewicz – 3 w kategorii HK3.

Klasyfikacja generalna Milko Mazury MTB 2018 przedstawia się następująco:

Dystans EXPERT wśród mężczyzn ukończyło Łącznie 50 zawodników (7 ukończonych etapów), a startujących chociaż jeden raz było 257. Osiągnięcia zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki:

1. Krzysztof Żebrowski – 2 miejsce Open i w 2 kategorii EM2,
  2. Paweł Grzyb – 14 miejsce Open i 4 w kategorii EM2,
  3. Antoni Wincza – 6 miejsce w kategorii EM5.

Na dystans EXPERT zdecydowało się łącznie 19 kobiet, natomiast ukończyło tylko 6.

1. Anna Pietkiewicz to jedyna reprezentantka naszego klubu, która wywalczyła 3 miejsce Open i 2 w kategorii EK3.

Dystans HOBBY ukończyło łącznie 59 mężczyzn, a startujących chociaż jeden raz było 318. Osiągnięcia zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki:

1. Jakub Budziński – 3 miejsce Open i 2 w kategorii HMJ,
  2. Sylwester Szymańki – 2 miejsce w kategorii HM5,
  4. Wojciech Górski – 12 w kategorii HM4.

Natomiast wśród Pań wystartowało 38 kobiet, klasyfikację generalną ukończyło tylko 8 w tym Mirosława Żebrowska na 5 miejscu w kategorii HK4.

Bardzo gratulujemy uzyskanych lokat oraz ukończonych wyścigów, gdyż trasy cyklu Milko Mazury MTB to trudne technicznie oraz, jak się okazało w tym sezonie, również bardzo wytrzymałościowe wyścigi. Miasteczka wyścigowe usytuowane w przepięknych mazurskich miejscowościach oraz miła atmosfera zachęcają do udziału. Chociaż emocje jeszcze opadają my już jesteśmy ciekawi jak będzie wyglądał następny sezon. Do zobaczenia na trasach!

Tekst: Anna Pietkiewicz