Rozpoczęcie cyklu Mazury MTB odbyło się w minioną niedzielę w Gałkowie, bazą wyścigu był podobnie jak w latach ubiegłych Dwór Łowczego – położona na skraju Puszczy Piskiej Restauracja i Hotel. Frekwencja była bardzo duża natomiast organizator postarał się o trudną i wymagającą trasę. Klub Rowerowy MTB Suwałki reprezentowało ośmiu zawodników w tym dwie Panie. Sześciu kolarzy miało do przejechania dystans hobby czyli 28 km, natomiast po jednym na  dystansie expert czyli 2 pętle  oraz pro gdzie do pokonania było aż 84 km.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trasa była bardzo, bardzo trudna. Mnóstwo technicznych odcinków z bardzo stromymi podjazdami, zjazdy po korzeniach, na większości trasy błoto oraz torf, w którym koła się zapadały i miało się wrażenie, że pomimo dużego wysiłku rower stoi w miejscu. Ukończenie wyścigu było nie lada wyczynem!

Wyniki zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki:

Dystans hobby:

Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii HK4
Mirosława Żebrowska – 6 w kategorii HK4
Tomasz Modzolewski – 6 miejsce w kategorii HM3
Wojciech Górski – 8 miejsce w kategorii HM4
Sylwester Szymański – 2 miejsce w kategorii HM5
Andrzej Bąkała – 3 miejsce w kategorii HM6

Dystans expert:

Antoni Wincza – 6 w kategorii EM5

Dystans pro:

Krzysztof Żebrowski – 7 w kategorii PRO M2

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników inauguracyjnego wyścigu. Cykl Mazury MTB obejmuje w 2018 roku 12 wyścigów, z czego każdy z nich będzie dużym wyzwaniem, cennym doświadczeniem i wspaniałą przygodą.

Tekst: Anna Pietkiewicz
Foto: Leszek Żebrowski