W niedzielę 21 maja WOSIR Szelment był gospodarzem XXII Amatorskich Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Górskim Family Cup. Trasa tradycyjnie poprowadzona została po stokach narciarskich Góry Jesionowej i mimo że ścigali się na niej amatorzy jej poziom trudności był wysoki. Zawodnicy na najdłuższym dystansie musieli wspiąć się na górę 8 razy, co w sumie oznaczało pokonanie 18 km. z przewyższeniem ponad 400 metrów. Do rywalizacji przystąpiły 2 zawodniczki i 11 zawodników reprezentujących Klub Rowerowy MTB Suwałki. Zawody były dla naszych kolarzy bardzo udane. W sumie wywalczyliśmy 11 miejsc na podium w klasyfikacjach indywidualnych oraz 2 w rywalizacji rodzin. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Małgorzata Walendzewicz Dariusz Tasior Sylwester Szymański Bartosz Wasilewski Mikołaj Szeliga Wicemistrzami województwa zostali: Mirosława Żebrowska Mateusz Wasilewski Jarosław Perkowski Piotr Szeliga Na trzecich miejscach zawody ukończyli: Maciej Ewko Andrzej Bąkała Na czwartym miejscu uplasował się Antoni Wińcza zaś piąty był Stanisław Kamiński. Family Cup to również klasyfikacja rodzinna w której 1 miejsce zajęli Mirosława Żebrowska z synem Krzysztofem, zaś drugie Piotr Szeliga z synem Mikołajem. W zawodach udział wzięli także młodzi adepci kolarstwa z Suwalskiej Szkółki Kolarskiej. Dla większości z nich był to pierwszy start w zawodach kolarskich. Mimo tego dzielnie walczyli i zanotowali bardzo dobre wyniki. W przyszłym roku WOSiR Szelment chce zorganizować Ogólnopolski Finał Family Cup. Będzie okazja by na własnym terenie rywalizować z najlepszymi amatorami kolarstwa górskiego z całej Polski.