Ostatni weekend dla zawodniczek i zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki był bardzo pracowity. Dwunastoosobowa ekipa wybrała się aż na Lubelszczyznę, gdzie w sobotę i niedzielę wzięli udział w kolejnych etapach cyklu Maratonów Kresowych. Wydawać by się mogło, że długa podróż i ponad 30 stopniowy upał, wpłyną negatywnie na wyniki rywalizacji. Nic bardziej mylnego. Na malowniczych, ale zarazem trudnych trasach, które swój początek i koniec miały w miejscowościach Wojsławice i Żmudź nasze kolarki i kolarze wywalczyli w sumie aż 18 medali. Nie mieli też równych sobie w klasyfikacji drużynowej dystansu Półmaraton. Dwukrotnie wywalczyli 1 miejsce umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej całego cyklu.

• Łukasz Kmiecik – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni  35-44 lata – dystans Maraton

Wszystkie nasze reprezentantki i reprezentanci bez wyjątków zasługują na ogromne uznanie. Za występy na Lubelszczyźnie szczególne gratulacje należą się dwóm naszym kolegom. W swoim czwartym sezonie startowym po raz pierwszy podium wywalczył Marcin Gościński.

„To było moje wielkie marzenie. Ciężko pracowałem przez kilka ostatnich miesięcy, by choć raz w życiu stanąć na podium. Z Lubelszczyzny wróciłem z dwoma medalami oraz wielkim plecakiem niesamowitych doznań i pozytywnych emocji. Cała drużyna cieszyła się razem ze mną, a szczerym gratulacjom nie było końca” – powiedział Marcin po powrocie.

Łukasz Kmiecik jako jedyny z naszych zawodników wybrał dystans Maraton. Podczas dwóch upalnych dni przejechał 118 startowych kilometrów. W sobotę zajął 4 miejsce, ale już w niedzielę poprawił się o jedną lokatę zdobywając brązowy medal. To wielki sukces okupiony godzinami ciężkich treningów.

4 lipca Maratony Kresowe wracają na Podlasie. Reprezentantki i reprezentanci MTB Suwałki ścigać się będą na dobrze znanych sobie trasach w Puszczy Knyszyńskiej. Emocji na pewno nie zabraknie. Trzymajcie za nas kciuki.

Tekst: Dariusz Tasior